• W ramach projektu #CentrumMistrzostwaInformatycznego uczciliśmy 24 marca Dzień Arduino wyjazdem do Centralnego Domu Technologii. W ramach zajęć zajęcia z kodowania i robotyki, poprowadzonych przez doświadczonych trenerów Science and Innovation Center 💥 mieli możliwość zbudowania czujnika zmierzchu na Arduino, czyli jednego z podstawowych elementów systemu inteligentnego domu (Smart Home). Jest to urządzenie elektroniczne, które pozwala na automatyczne włączanie i wyłączanie oświetlenia w zależności od poziomu oświetlenia w danym miejscu. Przydatne zwłaszcza w systemach oświetleniowych, które mają działać w sposób energooszczędny. System ten działa na zasadzie pomiaru poziomu światła w określonej lokalizacji 🌤☀️

•

W roku szkolnym 2022/23 w ramach CMI  zajęcia z programowania i algorytmiki oraz z robotyki prowadzi Pan Dawid Pindel. Zajęcia odbywają sie w soboty.

W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła przystąpiła do projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI). Biorą w nim udział uczniowie profilu informatycznego z różnych klas. Nauka programowania odbywa się w środowisku PYTHON.

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenia uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju. Dzięki realizacji wskazanych celów projekt wzmocni u uczniów chęć rozwoju zainteresowań z zakresu algorytmiki i programowania, posłuży także upowszechnieniu idei konkursów informatycznych oraz wyłoni zespoły zdolne do podjęcia rywalizacji w zawodach informatycznych na poziomie krajowym oraz ogólnoświatowym.

• W dniu 20 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach w ramach kółka informatycznego z projektu Centrum Mistrzostwa informatycznego. Warsztaty odbyły się w Warszawie w ośrodku Science and Innovation Center, które poprowadził pan dr Andrzej Manujło.

Uczniowie w prosty i przyjemny sposób uczestniczyli w zajęciach tworząc projekty m. in sygnalizacji świetlnej, paska led, smart home, zapoznając się przy tym z zagadnieniami z dziedzin programowania w języku Python, elektroniki i fizyki.