• Chorwacka zielona szkoła

• W pierwszym tygodniu czerwca nasz Oksfrod opustoszał, a wszystko za sprawą zielonej szkoły do Chorwacji, na którą wybrało się aż 80 naszych uczniów! Chorwacka przygoda rozpoczęła się od wizyty w Parku Narodowym Krka. Nie zabrakło też gubienia się w wąskich uliczkach Trogiru, Splitu czy Szybenika. Dla fanów "Gry o tron" nie lada gratką była wizyta w Dubrowniku. A wszystkie wycieczki przeplatane były z odpoczynkiem na plaży i nad basenem. Kolejne piękne wspomnienia zapisane w sercach oksfordzkich uczniów.

• Włoska zielona szkoła

• Nasza oksfordzka ekipa ostatni tydzień maja spędziła na południu Włoch. Podczas dziesięciodniowej wycieczki odwiedzili Pompeje, Rzym, Watykan oraz urokliwe miasteczko Tivoli. Nie zabrakło też czasu na zabawę w parku rozrywki MagicLand, czy czilowanie nad basem.
              Był to niezapomniany czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Kreatywna gra terenowa w ramach projektu "Nauka w służbie rozwijania talentów, samorozwoju i kształtowania motywacji młodzieży."

• Starszaki z 3b zainspirowane projektem Akademii Pedagogiki Specjalnej przygotowały kreatywną grę terenową dla klasy 1b ️.

W zadaniach klasa pedagogiczno-psychologiczna musiała m.in. zmierzyć się z tribondami, filmowym szyfrem. A wszystko to, aby budować dobrą komunikację i relacje w klasie i szkole.

*Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki"*

• Z wizytą na APS

• 16 maja klasy 2a, 2b i 3b miały okazję uczestniczyć w projekcie Nauka w służbie talentów, samorozwoju i kształtowania motywacji młodzieży organizowanym przez Instytut Pedagogiki Akedmii Pedagogiki Specjalnej.

Podczas wykładów i warsztatów uczniowie mieli okazję poznać model zdolności, odkryć świat robotów, sprawdzić czy kreatywność jest faktycznie kluczem do sukcesu, a także dowiedzieć się co nieco jak prowadzić badania naukowe ️

Odwiedziliśmy też Muzem Marii Grzegorzewskiej założycielkę Panstwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej, który w 2007 roku został Akademią Pedagogiki Specjalnej

Był to długi dzień wytężonej pracy i ogromnej porcji wiedzy, dziękujemy!

* Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Społeczna odpowiedzialność nauki II - Popularyzacja nauki" *

• Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 96
          05-270 Marki